Logowanie


Horoskop ziołowy HOROSKOP ZIOŁOWY

BARAN 21.03-19.04  -mniszek lekarski

Ludzie urodzeni pod opieką mniszka lekarskiego są silni i pełni optymizmu. Mają tyle energii, że mogliby obdzielić nią kilka osób. Bardzo odważni, nie unikają walki ani niebezpieczeństw. Są przy tym wymagający - wobec siebie i innych. Zawsze szukają nowych rozwiązań, przecierają szlaki. Mają jedną poważną wadę: najpierw coś robią, a dopiero potem się zastanawiają. Dlatego częściej niż innym zdarza im się popełniać gafy. Słabymi punktami ich zdrowia są woreczek żółciowy i bardzo wrażliwy na infekcje układ moczowy, ale związane z tym dolegliwości pomaga leczyć mniszek. Roślina ta zawiera substancje, które pobudzają wytwarzanie żółci, a także działają moczopędnie oraz przeciwzapalnie.

BYK 20.04-20.05 –nagietek

Ludzie "nagietki" są wytrwali, honorowi i serdeczni. Do życia podchodzą radośnie i pełną garścią czerpią z niego przyjemności. Zawsze eleganccy i wytworni, cenią sobie wygodę. 

To sprawia, że bardzo ważne jest dla nich zabezpieczenie materialne. Są zdolni do wielu wyrzeczeń, by powiększyć swoje konto i zbudować wygodny dom. Nie znoszą prowizorki. Lubią przyrodę i zwierzęta, dobrze się czują w ich towarzystwie. W kuchni bywają prawdziwymi artystami. Niestety, lubią używki - papierosy, alkohol - i często się podtruwają. Nierzadko cierpią również na bóle gardła. Opiekujący się nimi nagietek oczyszcza ciało z substancji trujących, chroni także przed zakażeniami bakteryjnymi i grzybicami. Oprócz tego leczy trudno gojące się rany i oparzenia słoneczne. Nagietek kwitnie od czerwca do jesieni. Nie rośnie dziko, ale możesz posiać go w ogrodzie lub nawet w doniczce na balkonie. 

BLIZNIĘTA 21.05-21.06  - podbiał

Ludzie, którymi opiekuje się podbiał, są inteligentni, dowcipni i... chwiejni w nastrojach. To niespokojne duchy - mówi się o nich, że długo w miejscu nie usiedzą. Są przy tym wszechstronnie utalentowani i bystrzy. Mają wielu przyjaciół i znajomych. Zazwyczaj należą do grona "najlepiej poinformowanych": lubią nowinki i ploteczki. Trzeba bardzo uważać na ich cięty, nieposkromiony język. Są prześmiewcami i nie warto im się narażać, bo z przyjemnością przypną ci "łatkę". Mają słaby układ oddechowy, zwłaszcza oskrzela. 

Podbiał pomoże im uchronić się od przeziębień, katarów i gryp. Oczyszcza i dezynfekuje drogi oddechowe, łagodzi uporczywy kaszel oraz działa wykrztuśnie. Podbiał rośnie w miejscach wilgotnych, na polach, groblach, w cienistych lasach. Kwitnie od marca do maja. Zrywa się tylko liście bez ogonków i koszyczki kwiatowe zaraz po zakwitnięciu.

RAK 22.06 -22.07 –rumianek

Jeśli urodziłeś się "pod rumiankiem", na pewno cieszysz się ogólnym uznaniem i zaufaniem. Rumianki to ludzie prawi i honorowi. Ich wadą jest nadopiekuńczość, zbyt często biorą na swoje barki kłopoty innych, zapominając o sobie. Bardzo wrażliwi, czasami nadmiernie przejmują się opinią otoczenia. Są naprawdę szczęśliwi, gdy mają wokół siebie najbliższych. Bardzo dbają o więzy rodzinne, a wokół ich domu skupia się cały klan. Cierpią na kłopoty żołądkowe i niestrawność. Doskonałym antidotum na problemy układu trawiennego może być herbatka z rumianku. Ta roślina ma bowiem właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne. Rumianek kwitnie od maja do mrozów na wszystkich ugorach i przy polnych drogach. Zbiera się tylko koszyczki kwiatowe, najlepiej w pogodne, suche dni. 

LEW 23.07 -22.08 dziurawiec

Dziurawce są aktywne, żądne czynu i bardzo wytrwałe w dążeniu do celu. Doskonale wiedzą, czego chcą i zazwyczaj to osiągają. Nie pozwalają, by inni nimi sterowali. Uwielbiają być w centrum zainteresowania i zrobią wiele, by zwrócić na siebie uwagę i zyskać sympatię otoczenia. To sprawia, że mają wielu przyjaciół oraz bogate życie towarzyskie, choć bywają zbyt despotyczne i wymagające. Ci, którymi opiekuje się dziurawiec, cieszą się dobrą kondycją i zdrowiem. Prowadzą bardzo intensywny tryb życia, zdarza się, że są znerwicowani i mają problemy z sercem. Ich zioło pomaga im się zrelaksować i rozluźnić. Dzieje się tak za sprawą olejków eterycznych zawartych w dziurawcu, które mają działanie rozkurczowe i antydepresyjne.

PANNA 23.08.-22.09 –cykoria

Ludzie będący pod opieką tego ziela wyróżniają się trzeźwością umysłu i umiejętnością analitycznego myślenia. Mają silną wolę i uparcie dążą do celu. Są otwarci, uczciwi i aktywni. To wspaniali przyjaciele i współpracownicy. Niewiele mówią, za to dużo robią. Są przy tym skromni, zaradni, pracowici. Wokół nich zawsze jest czysto i wszystko ma swoje miejsce. Są oszczędni, czasem aż do przesady. Mają słabą wątrobę, śledzionę i jelita. Pomaga im cykoria, ponieważ zawarte w niej substancje pobudzają działanie układu trawiennego i wspomagają leczenie nieżytów żołądka oraz jelit. Ziele cykorii może być również stosowane przy chorobach skóry, wysypkach i wypryskach. Cykoria rośnie na glebach piaszczystych i kamienistych. Ziele zbiera się na początku kwitnienia - w lipcu, natomiast korzenie wykopuje w końcu października.

WAGA 23.09 -22.10 –krwawnik

Ludzie, którymi opiekuje się krwawnik, są inteligentni i dowcipni. Zawsze eleganccy i pedantyczni, uwielbiają otaczać się pięknymi i kosztownymi przedmiotami. Aby zapewnić sobie dobrobyt, potrafią ciężko pracować, choć nigdy nie zostaną pracoholikami. Ważną rolę w ich życiu odgrywają kontakty z rodziną i przyjaciółmi. W towarzystwie są bardzo lubiani, gdyż potrafią uatrakcyjnić każde spotkanie. Są bardzo podatni na różnego rodzaju infekcje, często cierpią na migreny. Pomaga im krwawnik, który ma działanie przeciwzapalne i rozkurczowe. Jednak świeże ziele może uczulać, dlatego ludzie skłonni do alergii nie powinni go sami zbierać. Krwawnik rośnie na wszystkich łąkach i nieużytkach. Powinno się go zbierać w okresie kwitnienia: od lipca do sierpnia. Warto wiedzieć, że kwiaty krwawnika mają działanie znacznie silniejsze niż jego liście.

SKORPION 23.10 -21.11 –tatarak

Ludzie urodzeni "pod tatarakiem" są trochę nieufni i zdystansowani. Niełatwo zaskarbić sobie ich przyjaźń i miłość. Ale kiedy już zdobędziesz zaufanie, pójdą za tobą w ogień. Pod płaszczykiem oschłości kryją bowiem wrażliwość i ogromną potrzebę bliskości. Lubią władzę i umieją z niej korzystać. Doskonale potrafią walczyć z przeciwnościami losu i niemal zawsze zwyciężają, w czym pomaga im niezwykła intuicja. Cenią luksus i potrafią go sobie stworzyć. Są bardzo silni, ale nawet oni mają słaby punkt, kości, a szczególnie zęby. Na szczęście korzeń zioła tataraku jest antidotum na paradentozę i wszystkie kłopoty związane z dziąsłami i zębami. Tatarak lubi wilgoć rośnie na brzegach jezior i stawów, na bagnach l w rowach Jego kłącza wydobywa się wiosną lub jesienią .

STRZELEC 22.11 -21.12 –pokrzywa

Człowiek "pokrzywa" wyróżnia się szczerością. Jest bardzo pogodny i wszystkim życzliwy. Naprawdę trudno go nie lubić. Nie tylko błyskotliwy, ale i waleczny, zawsze stanie w obronie słabszego. Tryska energią, a nieposkromiona ciekawość świata ciągle gna go do przodu. 

W dodatku znakomicie potrafi zarazić innych swoim entuzjazmem l pociągnąć ich za sobą. Jest bardzo podatny na choroby układu moczowego i pokarmowego. Powinien raz dzienne pić napar z pokrzywy - ta roślina poprawia przemianę materii, działa moczopędnie, oczyszczająco i przeciwzapalnie. Pokrzywa rośnie w lasach liściastych, zaroślach, na brzegach rzek i jezior. Zbiera się korzenie i liście - najcenniejsze są tuz przed okresem kwitnienia. Sałatka z młodych liści zawiera mnóstwo cennych mikroelementów i minerałów.

KOZIOROŻEC 22.12-19.01 żywokost

Ludzie "żywokosty" sprawiają wrażenie bardzo tajemniczych. To dlatego, że po mistrzowsku panują nad sobą i swoim życiem. Są uparci i cierpliwi. Pchani do przodu wielką ambicją, nie szczędzą trudu i wysiłków, by osiągnąć wyznaczony cel. Niezwykle pracowici, przeważnie osiągają sukces. Praca jest ich pasją i potrafią dla niej zrezygnować z każdej przyjemności. Są poważni, ale nie nudni. Cale życie się uczą i robią to z przyjemnością. Są wspaniałymi przyjaciółmi i rodzicami. Czasami bywają nadopiekuńczy, ale w ich towarzystwie zawsze możesz czuć się bezpiecznie. Żywokost zawsze był uważany w medycynie ludowej za zioło cudotwórcze, gdyż ma bardzo wszechstronne działanie. Jest to roślina pospolita, często nieproszona wyrasta w ogrodzie, skąd bardzo trudno ją wyplenić. W celach leczniczych używa się korzenia żywokostu.

WODNIK 21.01 -18.02 –melisa

Jeżeli twoim ziołem opiekuńczym jest melisa, ciało masz ruchliwe, a duszę niespokojną. Ciągle się uczysz, jesteś oryginalna i pomysłowa. Masz naturę niezależną, choć przeważnie za bardzo przejmujesz się opinią otoczenia Nie można cię przekupić, w przyjaźni jesteś szczera i oddana. Czasami bujasz w obłokach, czego nikt nie ma ci za złe, bo bardzo ci z tym do twarzy. Twoja, często nadmierna wrażliwość sprawia, że jesteś bardziej niż inni narażona na stres. Skołatane nerwy pomoże ukoić uspokajająca herbatka z melisy. Melisa, niestety, nie rośnie w Polsce dziko. Ale możesz uprawiać to pachnące zioło w doniczce na oknie lub w ogródku Zwłaszcza, że oprócz właściwości leczniczych ma cenione walory kulinarne.

RYBY 19.02-20.03 – babka lancetowata

 

Ci, którymi opiekuje się babka lantetowata, to idealiści i marzyciele. Cechuje ich uczciwość i prostolinijność. Są uczuciowi, wrażliwi i obdarzeni wielką intuicją. Jeżeli nauczą się jej słuchać, nie grożą im żadne niebezpieczeństwa. Dzięki niej potrafią znaleźć się zawsze we właściwym miejscu i o właściwej porze. Zazwyczaj odnoszą sukcesy i udaje im się zarobić pieniądze. Lubią pomagać innym i nie oczekują niczego w zamian. Są wiernymi przyjaciółmi. Mają problemy z przemianą materii, często cierpią na zapalenia spojówek. Babka leczy ich układ pokarmowy i zapobiega podrażnieniom oczu dzięki swoim właściwościom łagodzącym i przeciwzapalnym. Pomaga również leczyć otwarte rany i miejsca ukąszone przez owady. Babka rośnie na groblach, miedzach, pastwiskach. Używane w ziołolecznictwie liście zbiera się w czasie kwitnienia rośliny - w lipcu i sierpniu.

Tarocistka Marta

 

708 677 741;

4,26 zł brutto za 1 minutę połączenia,

 

7336 wpisz wrk40 i treść pytania

Ilość wyświetleń: 1225Projekt i realizacja > Panam.pl
zamknij

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES

Informujemy, że do celów optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie i dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności.